מבזקי חדשות
GMT+2 23:54

חופשה בים המלח – ריפוי ונופש בד בבד

ים המלח - נוף מהחלון / צילום אילנה שקולניק

ים המלח - נוף מהחלון / צילום אילנה שקולניק

מאת אפרת  רוזן

ים המלח, עם או בלי ההכרה הרשמית כאחד מפלאי עולם, הוא ללא ספק מקום ייחודי, המשלב נופש מפנק ושליו עם נוף מרהיב וסגולות רפואיות נדירות. מידי שנה מגיעים אל חופי ים המלח מאות אלפי תיירים מהארץ והעולם לטובת חופשה מהנה או חופשה המשלבת טיפולים רפואיים קונוונציונלים ואחרים, במקום שנחשב לספא הרפואי הגדול העולם. השילוב בין איכות האוויר, האקלים וקרינת השמש, עם המינרלים שיש באיזור, הופכים את ים המלח למקום מצוין לריפוי או  כגורם להקלה  משמעותית בשורה של מחלות ומצבים כרוניים ולא במקרה מדובר ביעד מבוקש גם על תיירים מאירופה.

חופשה מפנקת

עוד לפני שנרחיב על הסגולות הרפואיות הנדירות של האיזור, הריפוי לא יהיה שלם אם לא ילווה בנוחות מירבית. רצועת החוף של ים המלח משופעת במלונות מפנקים עם גישה לחוף, בריכות שחיה ומרכזי ספא. במלונות ובסביבתם מסעדות, בתי קפה, מרכזי קניות נעימים, כך שניתן מענה מלא לכל צורך שלכם. חשוב לציין כי המלונות בים המלח מאופיינים באווירה שקטה ורגועה, בהתאם לאיזור, שמארח חופשות לאוכלוסיה מבוגרת יותר ולאנשים המשלבים בחופשה טיפולים רפואיים. את כל אלה משלימים מזג אוויר נהדר, אוויר נקי, שמש נעימה ונוף עוצר נשימה – כל מה שצריך בחופשה.

תנאים ייחודייים לים המלח

ים המלח מרכז תנאים אקלימיים וברומטרים ייחודיים, נדירים מאוד בעולם, לצד מים ובוץ רווי מינרליים, שאת חלקם אין בשום מקום אחר.

ים המלח הוא המקום הנמוך ביותר בעולם ולכן הלחץ הברומטרי שלו נמוך ביותר, מה שמיטיב עם בעיות לחץ דם ונשימה למשל.

בגלל המיקום והריחוק הרב מערים סואנות, האוויר בים המלח נקי ביותר ובעל שיעור חמצן גבוה מהנפוץ ביתר חלקי הארץ. ריכוז החמצן הגבוה מיטיב עם הגוף באופן כללי ובמיוחד מקל על בעיות נשימה ומחלות אוטואימוניות.

השילוב בין המיקום ותנאי האקלים גורמים לקרינת השמש להיות עדינה ולהפרש כמעט על כל ימות השנה. הקרינה האולטרה סגולית באיזור מסייעת מאוד לטיפול במחלות עור מסוגים שונים.

למים ולבוץ בים המלח יצא שם עולמי: הם כוללים 21 מינרלים חשובים, ביניהם כ- 12 שלא ניתן למצוא בתצורה הזאת במקומות אחרים בעולם. ברחצה בים, במעיינות התרמיים החמים או במריחת בוץ, נספגים מינרלים אלה בגוף ומאפשרים הקלה על בעיות עור, בעיות פרקים, שיגרון ועוד.

טיפולי מרפא בים המלח

המרפא בים המלח הוא קודם כל מרפא טבעי לנפש ולגוף, בזכות השלווה והרוגע שמשרה האיזור. במקביל ניתן לקבל בכל מלון טיפולי ספא ואף טיפולים רפואיים ממוקדים בבעיות ספציפיות. ישנם גם מרכזים רפואיים לאורך ים המלח המשלב טיפולים מקצועיים עם טיפולים במעיינות חמים, מריחת בוץ וחשיפה לקרני השמש.

ים המלח הוא מקום אידאלי לחופשת מרפא, בזכות השילוב בין תנאי אקלים ומאפיינים בריאותיים של האיזור, עם נוף מרהיב, שקט ושלווה שנוסך האיזור ותנאי מחייה מפנקים ונעימים בכל אחד מהמלונות בים המלח.

 מתפרסם באדיבות פורטל "תיירות דרום" http://www.tayarutdarom.co.il 

דרושים  אנשי מכירות בטל: 0722322077