מבזקי חדשות
GMT+2 17:52

פארקים באשדוד

 פארקים  באשדוד – – פארק אשדוד ים, פארק לכיש, פארק המים, פארק החלל ופארק א 

הדמיה פארק החלל באשדוד

הדמיה פארק החלל באשדוד

פארק אשדוד ים, פרויקט הדגל של אשדוד, בהשקעה של 70 מליון ₪. 200 דונם של פארק בילוי וקיט לכל המשפחה. במרכז הפארק יהיה אגם  בשטח של 11 דונם לשיט בסירות ומזרקה צבעונית בהשראת המזרקה בברצלונה. בתכנון גם אמפיתיאטרון ענק עם 8500 מקומות, מיני גולף בשילוב מפלי מים הראשון בארץ, מגרשי ספורט ובהם מיני כדורגל, כדורסל, הוקי, מגרשי משחקים לילדים – אזורים מוצללים עם מתקני שעשועים, פארק רולר בליידס ומסעדה על האגם. בשטח הפארק ימוקם גן פסלים במוטיבים תנ"כיים, כ-10 פסלים מהטובים בעולם ,ייצרו את הפסלים ולצד הגן תוקם גלריה לאומנות ובה תערוכות מתחלפות. הקמת הפארק תסתיים בקיץ 2012. 

פארק לכיש  חלקו המערבי של הפארק יעבור מהפך גדול- מדשאות, פינות ישיבה, גן חיות קטן שבו מספר פינות בעלי חיים, פינת ליטוף, ופסלים וספסלים מעוצבים. במקום נבנה פארק אתגרי בשטח של 30 דונם המציע פעילות מגוונת בתשלום לילדים עד גיל 14. בשנה האחרונה שופץ הפארק בהשקעה של 500 אלף ₪. שופצו כלובי החיות, הותקנו פרגולות, גדרות עץ לאורך נחל לכיש ושופץ גן החיות הפתוח של חיות הבר הגדולות. השקעה נוספת מתוכננת להחלפת המזחים בחזקים יותר לאפשר שיט בנחל. המבנה החדש יחוזק בכלונסאות בטון במים. 

פארק אקולוגי לכיש הוא פרויקט משותף של חברת חופית ונמל אשדוד, לעריכת ניסוי לטיהור מי הנחל ע"י צמחייה ופיתוח תחום הצפרות בנחל. בנחל מתקיימת פעילות צפרות בשיתוף עם החברה להגנת הטבע.

בטיילת הצפונית, הושקעו 12 מיליון ₪  כדי שתמשיך לכיוון שפך נחל לכיש והחיבור שלו עם הים. הפיתוח נעשה בשיתוף פעולה עם החברה הממשלתית לתיירות. באזור זה מתוכנן מרכז תיירותי עם מגרשי משחקים לילדים, מגרשי פטנג שיתאימו לתחרויות אולימפיות. 

פארק המים, המתוכנן בחלק הדרומי של אשדוד,באזור המלונות. זהו מיזם נוסף שמתוכנן כפארק המים המתקדם ביותר במזרח התיכון. הפארק ימוקם בקטע המיועד להקמת המלונות. פארק המים יכלול מתקנים מהמשוכללים בעולם של חברת VAN EGDOM ההולנדית. חברת "חופית" תפקח על תכנון וביצוע הפארק בהשקעה של 70 מליון ₪. לטובת המבקרים בעונת החורף, מתוכננים באתר אולמות קולנוע תלת מימד, בהם יוצגו סרטים ומיצגים אורקוליים על עולם המים. פתיחה מתוכננת – 2014.

מרכז החלל הבינלאומי של ישראל, מתוכנן על ידי חב' "חופית", לקום על שטח של 40 דונם באזור גבעת יונה והמגדלור, בהשקעה של 25 מיליון דולר. בימים אלו נוצר שיתוף פעולה עם ראש סוכנות החלל הישראלית לשעבר, ד"ר אהוד גרא להקמת מרכז ללימודי החלל. המרכז יכלול גם מרפסת עם תצפית לכל שטחו של פארק לכיש בו ימוקמו פביליונים להדרכה. חברת "חופית" פנתה למשפחת רמון במטרה לקרוא למרכז על שמו של אילן רמון ז"ל. 

פארק אתגרים הפעיל כיום כפארק אקסטרים חוויתי לכל המשפחה, ממוקם בקצה הצפוני של נחל לכיש בתוך טיילת ירוקה ואוירה פסטורלית. בפארק נעשים שינויים אסטטיים. הדשא הוחלף לדשא סינטטי, נערך שינוי במיקומי הכלובים של בעלי החיים, הורחבה הכניסה למתחם הבריכה ובמקום אף מתוכננת לקום מסעדה גדולה במקום הקיוסק שהיה במקום. נגריית הפארק היא פרויקט חדש הקורם עור וגידים בימים אלו. חברת "חופית" יצרה קשר עם הרשות למלחמה בסמים, להקמת נגרייה למשוקמים בתוך הפארק. הנגרייה תספק את ריהוט הגן ובתכנון הרחוק אף תשווק את הרהיטים שייצרו במקום. חברת אקרשטיין ייצרה קו ייצור מיוחד של מוצרים לריהוט גן בשילוב של מתכת ועץ.

קרקס פלורנטין יעתיק את פעילותו לאשדוד ויפעל בסמוך לפארק אתגרים מהקיץ הקרוב. בתכנון: הופעות, סדנאות, בית ספר לקרקס ופעלולים שיוצעו לקהל הרחב ולקבוצות. בלילות מתוכננת בפארק פעילות הכוללת מופעים לבילוי הקהל הרחב והשכרת המתחם לאירועי חברות

 

המידע סופק על ידי חב' "חופית" באשדוד

עריכה משנית – http://www.tayarutdarom.co.il 

 

http://www.youtube.com/watch?v=8a6h7QDTlXU&feature=plcp