מבזקי חדשות
GMT+2 23:54

מועדון "נגב עסקים" מרכז 200 בעלי עסקים בדרום

דורון בוקסבאום מיזמי ומנהלי מועדון נגב עסקים

דורון בוקסבאום מיזמי ומנהלי מועדון נגב עסקים

מועדון נגב עסקים – בקיבוץ בארי הוקם מועדון נגב עסקים במטרה לייצר רשת עסקית חברתית, המחברת בין יזמים ועסקים מישובים שונים באזור הנגב הצפוני נושק לאזור הדרום.

כשהצטרפנו למועדון ושילמנו את 30 הש"ח  עבור הפגישה התלת שבועית והזכות להתכבד בכיבוד שהכינה אחת מחברות המועדון – פגשנו את דורון בוקסבאום.

דורון הוא אחד ממייסדי המועדון ונמצא בצוות הניהול. המועדון קיים יותר משנה וחצי וזכות גדולה ניתנת ל"מעברים" בנגב המערבי, להקמתו והפעלתו עד כה.

תחום הפעילות של "מעברים בנגב המערבי מתבסס על ישובי מועצות אשכול ומרחבים וגם שער הנגב ומקצת בני שמעון.

היזמים הבינו שהם יכולים להצליח באם יתחילו מלמטה, מהשטח – כי בפריפריה,כשרוצים להצליח חייבים להתחיל מלמטה.

נועה בהיר מנהלת "מעברים" בסנגב המערבי

נועה בהיר מנהלת "מעברים" בסנגב המערבי

"האמת – אומר דורון בוקסבאום , תושב מושב תלמי יוסף שבחבל שלום – יש באזורנו כל מה שאדם חפץ. עסקים בכול תחום ויש מה להציע – אך רבים אינם מודעים לזאת." עדיין נוסעים למרכז לרכוש שירותים ומוצרים. מטרת המועדון היא להכניס למודעות של היזמים ושל לקוחותיהם ושל כל תושבי האזור.  הכל בנמצא  קטן ומה שמתחיל בקטן – יש לעודד ולהרחיב ואז – השמים הם הגבול."

דורון , עוסק בייעוץ ועידוד בעלי עסקים קטנים ( עד להעסקת 4 עובדים זהו עסק "קטן".) היוזמה שלו ושל חבריו בהנהלת המועדון, למנף את היזמות, להעלות למודעות שקיימים עסקים מקומיים ולראות בהתפתחותם תפיסה כלכלית. תפיסה עסקית המתאימה מאד לישובי הפריפריה. במיוחד בדרום ובנגב.

היוזמה שלו ושל חבריו בהנהלת המועדון,למנף את היזמות, להעלות למודעות  שקיימים  עסקים מקומיים ולראות בהתפתחותם תפיסה כלכלית. תפיסה עסקית המתאימה מאד  לישובי הפריפריה. במיוחד בדרום ובנגב.

במועדון נגב עסקים רשומים כ-200 בעלי עסקים, יזמים ויזמויות הרשומות בפורום של המועדון..

המטרות המוגדרות של המועדון: יצירת רשת עסקית  חברתית אזורית. עידוד שיתופי, שיפור איכות השיווק והעשרה ולמידת עמיתים.

ארנון שגב פתח חנות "מישקה" למשקפים  בקיבוץ  יד מרדכי
ארנון שגב פתח חנות "מישקה" למשקפים בקיבוץ יד מרדכי

בכך עוסקת נועה בהיר מנהלת "מעברים" – מרכז תעסוקה קהילתי למגזר הכפרי בנגב המערבי. "מעברים" עומד בקשר עם המועצות האזוריות, משרדי ממשלה בעיקר תמ"ת ורווחה וגם חב' המתנ"סים..

החזון של "מעברים אשכול-מרחבים" להפוך גורם מוביל  מקצועית בתחום התעסוקה והפרנסה  עבור תושבי מושבים ובעיקר כאלה שפנו ליזמות. גם בקיבוצים, חברים רבים במסגרת הרפורמה, עוברים להקים בתי עסזקר, אתרי- אינטרנט ולהעמיק ידע ושיווק בעסקים בהם עוסקים.

בתחום הפרט – ניתן יעוץ רב . גם דורון בוקסבאום עוסק בתחום הייעוץ ליזמים ובעלי העסקים בדרום ובנגב

בכל מפגש של מועדון נגב עסקים, ניתן למצוא 30 -40 חברי מועדון הבאים לפורומים וליעוץ, לכינוס של מספר שעות ושמיעת הרצאות מרכזיות של הדרכה ויעוץ ברמה גבוהה, להעמקת ידע בתאום של ניהול עסקים.

נועה בהיר הודיעה כי היא עוזבת לתפקיד חדש וכבר נכנסה "יורשת" לתפקידה החשוב.

דורון בוקסבאום יודע שהמועדון בקיבות בארי הוא ייחודי מסוגו  וכבר קמים כדוגמתו באזורים אחרים בדרום ובנגב.

במועדון כבר בולטים כמה בעלי עסקים שתוך חודש חודשיים בתי העסק שלהם משגשגים.

כך הסביר ארנון שגב אופטומטריסט מקיבוץ יד מרדכי שהחליט ותכנן והעז, פתח חנות  ומעבדה של משקפיים בקיבוץ יד מדרכי. והלקוחות באים לקיבוץ לחפש את החנות "מישקה"

ארנון קורא לחנות שלו "בית לשיפור הראייה" וכל הסימנים מראים שהוא כבר מצליח ביוזמתו.

כמוהו  פעילים במועדון בעלי עסקים קטנים רבים אחרים  וברשימת חברי המועדון  שפורסמה באחרונה מספר העוסקים והיזמיםן הוא 70 מתוך כ-200 החברים הבאים  לפחות 3 פעמ ים ברציפות למ פגשי המועדון. רבים מהם מצליחים ועושים חיל ביזמות שהם מפתחים, כמעט בכל ענפי העשייה.

———————–

צילומים: כתב  המגזין של "תיירות דרום".

פרסום המידע באדיבות פורטל  http://www.tayarutdarom.co.il

 דרושים אנשי מכירות לפורטל "תיירות דרום" לטל: 0722322077