מבזקי חדשות
GMT+2 21:12

מהדרום תיפתח התיירות הרוסית בישראל.

  1. הבלוג של עזרא ינוב

תיירות דרום

 מהדרום תיפתח התיירות הרוסית

 מאת עזרא ינוב – בעלי פורטל "תיירות הדרום"

 תוכנית מגירה הנמצאת כבר יותר משנה על שולחנו של שר התיירות סטס מיסז'ניקוב, מצביעה על היכולת להוזיל בכ-20% את חבילות התיור בישראל עבור תיירים מארצות דוברות הרוסית.

 בעקבות ביטול חובת הוויזה לתיירים הבאים לישראל מרוסיה, אוקראינה והמדינות הבלטיות, התברר כי זרם התיירים דוברי הרוסית לישראל הולך וגובר ומדי שנה נרשמה עלייה בכמעט 20% לעומת השנה הקודמת.

 ישראל נתגלתה כמדינת תיירות, בעיקר בעונות הסתיו, החורף והאביב – כאשר ארצות אירופה גשומות, קפואות ומושלגות – בעוד בחופי ישראל ניתן לשחות ובכל אזורי הדרום זו עונת טיולים מבוקשת עד מאד.

 יותר מזה – אנשי תיירות בערים אשקלון, אשדוד ובאר שבע, חישבו ומצאו כי קבוצות מאורגנות של תיירים שיבואו מארצות דוברות רוסית, יכנסו ויעזבו דרך בתי המלון של ערי הדרום, יוכלו לזכות במחירי חבילות הנופש ב-20% פחות מהכניסה לישראל דרך בתי המלון של מרכז הארץ.

 בעלי מלונות באשקלון למשל, העלו הצעת תוכנית שהוגשה למשרד התיירות אשר כללה את הנקודות הבאות:

  •  · המלונות בדרום הארץ זולים ביותר מ-20% ממחירי מלונות תל-אביב, ירושלים, נתניה או הרצלייה.

 

  • · אירוח במלונות הדרום בלילה הראשון והלילה האחרון בחבילת הנופש הקבוצתית יוזיל את החבילה בהרבה מהלינות שתבואנה בהמשך חבילת הנופש במלונות המרכז או ירושלים.

 

  • · חברות האוטובוסים לתיירים בערי באר שבע, אשקלון או אשדוד, שיזכו כתוצאה מכך בהסעות של קבוצות התיירים, יסיעו אותם בכל ימי חבילת הנופש בישראל וגם כאן חברות האוטובוסים הדרומיות זולות מהחברות במרכז הארץ והן יסיעו את התיירים. גם כאן יווצר חסכון לקבוצות התיירים מרוסיה/אוקראינה וכ"ו.

 

  • · בערי הדרום מתגוררת אוכלוסייה של דוברי רוסית בהיקף של 30% מכלל תושבי הערים. כמעט כל שירות הניתן לתיירים בדרום הוא של דוברי/דוברות רוסית בנוסף לעברית ואנגלית שבפיהם. עובדה זו יש בה כדי למשוך את התיירים מארצות חבר העמים להתחיל ולסיים את חופשתם בישראל בערים אלה.

 

  • · מאחר וכול חבילת נופש כזאת, חייבת בביקורים בים המלח, המצדה, הנגב,ירושלים, תל-אביב ואזורי הנצרות בצפון (נצרת, כינרת) – יוצא כי מ לבד לביקור בן יום בנצרת/חיפה, כל הנסיעות יוזלו ביציאתן מערי הדרום.

 

להסרת המכשולים שעוד נותרו למימוש חבילות נופש "דרומיות"אלו, הוכנה תוכנית באישור שר התיירות, לקיים שני כנסים בדרום ובכל אחד מהם סוכני נסיעות: כנס ראשון של סוכני נסיעות ישראלים העוסקים בהבאה וקבלת תיירים מארצות דוברו רוסית. הכנס השני נועד להיות רחב יותר,בינלאומי ובו יככבו לא רק סוכנים ישראלים אלא ובעיקר סוכני נסיעות ממדינות חבר העמים.

 יזם פורטל "תיירות דרום" היה אחד מיוזמי התוכנית של "התיירות הדרומית" להבאת תיירים מאוקראינה ורוסיה. למרות עבודות הכנה ראשונות לקיום הכנס הראשון – לא היו רשויות מקומיות, בעיקר עיריות בדרום, להרים את הכפפה. הכנס הראשון לא יצא עדיין לפועל. סוכני תיירות מאוקראינה ורוסיה החלו להגיע ביוזמות של משרדי התיירות של ישראל ואותן ארצות. אך התוכנית להציב את מלונות אשקלון ובאר שבע בחזית התוכנית ולדרבן חברות ההסעות מאשדוד עד באר שבע- להכיר בהן כמסיעות את התיירים דוברי הרוסית – לא יצאה לפועל.

 תיירים מאוקראינה ורוסיה ממשיכים להגיע לישראל ללא התוכנית הדרומית בעלת יוזמה למבצעי הוזלה חשובים.

 כאמור תיירים אלה מגיעים אלינו גם בעונות הקרות יותר בין הסתיו ,החורף והאביב. לכן זה הזמן לממש את קיום הכנסים של סוכני הנסיעות ולהביא את העיריות, יחד עם יזמי התיירות בכל עיר בדרום, לשלב ידיים ולממש את התוכנית של הבאת תיירות רוסית דרך ערי הדרום.

 בינתיים רובם עסוקים עד צוואר בעונה הבוערת של הקיץ. רובם עוסקים בתיירות הפנים וגם זה חשוב, לאחר שהנופשים שכחו ממש את הטילים של העונה הקודמת והם באים וממלאים את בתי הארחה, אתרי הנופש, ואירועי הבילוי בערים ובכפרים סביב רצועת עזה והרדיוס של טילי הקאסם והגראד של רצועת עזה. ך, הנה קרב ובא הסתו והדרום מתאים מאד לחורף.רק שיבואו התיירים דוברי הרוסית. הדרום מוכן לקלוט אותם. 

——–

תיירות דרום http://www.tayarutdarom.co.il 

 

פתוח לתגובות: