מבזקי חדשות
GMT+2 20:57

אשדוד – עיר נמל, עיר תיירות והריביירה לעתיד.

כיכר המפרשיות /צילום אבי רוקח כיכר הסיטי באשדוד / צילום אבי רוקח

כיכר המפרשיות /צילום אבי רוקח

אשדוד - גן הסיטי / צילום לשכת דובר העירייה

 

 

 

אשדוד – עיר נמל, עיר תיירות והריביירה לעתיד.

העיר אשדוד, המונה כיום 225,000 תושבים, מכינה עצמה להפוך לעיר תיירות בקצב גובר. היא  העיר החמישית בין הערים הגדולות במדינה. יש לה חופים באורך של 8 ק"מ, כאשר הנמל הגדול במדינה – תופס יותר מ-4000 מטר מחופי אשדוד. שאר החופים, רחבים  ועשירי חול  מאפשרים לתושבים לבלות ב-7 חופי רחצה מוסדרים. מה שנותר מחופי הים, מתחלק בין שטחי המרינה הכחולה לבין שטחי הקרקע המיועדות לבתי המלון החדשים  ומרכזי הבידור והנופש. נזכיר כאן את חוף הקשתות, חוף לידו, שטחי "הקאנטרי", המצודה ופינות חמד של חופים לטיול ונופש וניתן למצוא לאורכם את הגולשים והדייגים.

 

אשדוד היא עיר מודרנית, מחולקת ל-17 רבעים עם מערכת כבישים שקל להתמצא בה. יש לה אקלים ים תיכוני וחלום ההולך ומתגשם של בניית "ריביירה דרומית" בחופיה הדרומיים.

שני בתי מלון כבר נבנים וניתן להפעילם במהלך השנה הקרובה. בחוף הדרומי, מול רובע י"ז מתוכננים שני כפרי נופש. באם נביא בחשבון גם את שלושת בתי המלון הוותיקים הפועלים באשדוד, הרי שתוך קדנציה עירונית אחת -  העיר יכולה להפוך למוקד תיירות עם כ-1200 – 1500 מיטות לתיירים ונופשים ישראלים.

 

בנמל אשדוד התחדשו ה"קרוזים" של אניות הנוסעים הפוקדות למשך יממה אחת לרוב, את  הנמל. התיירים יורדים  לחוף, כדי לעלות לאוטובוסים לבקר במקומות הקדושים בירושלים, או בילוי בתל אביב – בהתאם  לכל "קרוז" ואורחיו. באשדוד פעילה מאד חברת "חופית" חברת התיירות העירונית, השוקדת להעשיר את העיר באתרי תיירות ובכך גם למשוך את יורדי  ספינות הנופש הללו למקומות הבילוי של אשדוד.  החברה שוקדת על טיפוח האטרקציות בעיר וסביבתה ליצירת "חבילות נופש" מרתקות. 

לאשדוד יכולת רבה לארגון אטרקציות-תיירות: בתחומה 60 מסעדות, יותר מ-50 בתי קפה, אתרי סיור היסטוריים, ארכיולוגים ובעיקר מוקדי אמנות ותרבות, מוזיאונים, מרכז ה"סיטי", קניונים גדולים וארגון פסטיבלים, כנסים, אירועים ופעילות מתנס"ים . 

המרינה הכחולה תוכננה להוות מרכז  של תיירות ונופש . המרינה מרחיבה את שירותיה ויוצרת מקומות בילוי ובידור. היא עושה חיל בספינות טיול בהפלגות  לקבוצות , במרינה ומחוצה לה לאורך החוף. 

אתרי התיירות בעיר מהווים מוקדי משיכה, בהיותם אתרים פעילים. כך השוק של יום ד', שוק המכוניות,  חופי הים כמו לידו, הקשתות, פארק נחל לכיש, גבעת יונה, המצודה, גני הפסילים והאנדרטות, רחבת מגדל  השעון בחוף, הדיונה הגדולה בדרום אשדוד והפארקים הגדולים והיפים .

אשדוד פועלת להפוך לעיר תיירות ספורט ברמה ארצית ובינלאומית. בתחומה מתנהלים אירועי ספורט ארציים, כמו מרוצי האופניים, הטריאתלון, תחרויות השחייה וסוגי ספורט תחרותיים  של ספורטאים מצטיינים.

 

 ——–

באדיבות פורטל "תיירות דרום" http://www.tayarutdarom.co.il  

 

דרושים אנשי מכירות לפורטל "תיירות דרום"   לטל: 0722322077