מבזקי חדשות
GMT+2 18:37

הבלוג של עזרא – משהו על תיירות בדרום.

עזרא ינוב

עזרא ינוב

 

כשהקמתי את הפורטל "תיירות דרום", ראיתי לפני את  שיא הפעילות החיובית שלי והכול כמובן למען הכלל – כי כידוע לסובב אותי, אני איש ציבור, נאיבי במקצת, המבקש לעשות לטובת  הכלל.

אמרתי לעצמי – מה טוב יותר מאשר להעלות במגזין של הפורטל את האקטואליה החיובית של הדרום. להראות לכולם כמה יופי קיים בדרום, כיצד רבים עוסקים, כל אחד בפינתו, לקידום התיירות שהיא בעצם סמל לטוב, ליופי, לחיוני, לחיובי, להעשרת הנפש, להעשיר את שעות הפנאי לרבים ולתת, לתת, לתת. וכשנותנים – גם מקבלים.

מה עוד שכבעל ניסיון  אכריז שוב שבעצם רק התיירות תביא גאולה לרבים מהישובים בדרום, לרבות עיריות, עיירות, מועצות אזוריות, מושבים וקיבוצים.

זה לא ברור?

חלפה שנה ואף יותר, מאז פורטל "תיירות דרום" עלה לאוויר ואמנם מייד, ללא כל קידום מקצועי, הפורטל מטפס כל הזמן בחלק העליון של העמוד הראשון  של גוגל, בנושאי תיירות, תרבות הפנאי בדרום.

אמרתי לעצמי, נמשיך, כמעט בהתנדבות מלאה, להביא בעשרות רבות של עמודים, סיפוריהם של אנשים יפים, בתרבות הרחבה, באמנות החשובה, בתרבות הפנאי ההכרחית, ביופי של כל אתר חדש ועסק חדש הנובט ועולה. סיפורים וידיעות ומאות צילומים, שברובם נתרמו על ידי הממסד שמצא פלטפורמה נוחה להגיע לציבור הרחב, חינם אין כסף….

ציפינו לשיתוף פעולה של הממסד, אך זה לא בא. לרוב אין כתף רכה המוגשת לנו כתמיכה.

כי הרי אצלנו אין ביקורת שלילית. אין ביקורת בכלל. אנו מצלמים מידע. לא מפרשים, לא מבקרים. המחוג לא פונה אל הצבע האדום. רק מחוג ירוק. SMILE.

למדנו מיד כי בעצם הממסד חושב שהוא לא צריך אותנו. לא זקוק לכלב שלא נושך. השיירה עוברת…

כעיתונאי של 35 שנה בפעילות מלאה בעיתונות, ברדיו וגם בטלוויזיה, שכתב על הכול  – לחטוב ולרע – ידעתי מראש מה יעלה בגורלו של מגזין שעורכו הוא "חנון", יורם, נעבעך…

הממסד ממשיך להתעלם מאתנו כשאנו מבקשים לדון על עלות הפרסומים שלהם.

ואנו ממשיכים. ממשיכים לפנות לקבוצות מתארגנות לבוא אלינו, לכתוב על עצמן ולהביא מידע וצילומים כדי שנפרסם ללא תמורה. לתת להם את אשר דורשים כמובן מאליו, ראשי הממסד. להצמיח תיירות פרטית, בלתי תלויה, שתהווה פלטפורמה אמיתית לתיירות הדרום.

אנו ממשיכים להקים שירותים  שיעזרו לעידוד ופיתוח אתרי התיירות הקטנים, להעניק להם במחירי  עלות שיווק, פרסום ומכירות – והכול כדי להעצים את התיירות, התרבות, הקהילה והחברה בדרום, לחשוף את עוצמתן האמיתית.

פורטל "תיירות דרום" כובש את מקומו המכובד באמצעיי התקשורת בדרום.  התיירות  תכהן בכלכלת הדרום. ראשי הממסד בכל עיר ובכל מועצה אזורית, יבינו שעלימהם לשתף פעולה עם הפורטל שלנו שהוא בלתי תלוי, עולה מלמטה, שואב עוצמות מהקרקע אל השמיים.

אשמח לקבל את תגובותיכם

 עזרא ינוב בעלי פורטל http://www.tayarutdarom.co.il  טל. 0522767927 דוא"ל: ei3@zahav.net.il