מבזקי חדשות
GMT+2 03:46

האם המיליארדר דונלד טראמפ יקים מרכז גולף ברמה בינלאומית באשקלון?

מרכז גולף/ אילוסטרציה / צילום Free Photos Bank

מרכז גולף בינלאומי/ אילוסטרציה / צילום Free Photos B

 

בעיתון "גלובס" – עיתון העסקים של ישראל, בסוף השבוע  17 במאי 2013 התפרסמה ידיעה ברוחב העמוד עם הכותרת : המיליארדר דונלד טראמפ: "אקים מרכז גולף ברמה בינלאומית ליד הים באשקלון".

בכותרת משנית נכתב כי "בעוד חודש יאושר מתווה תוכניות לשיווק קרקע בת 840 דונם" בחלק הצפוני של אשקלון הסמוך לים" ועוד נכתב כי "דונלד טראמפ המיליארדר האמריקאי הוא המתעניין הבולט במכרז לרכישת הקרקע."

שלומית צור, כתבת מגזין הנדל"ן של "גלובס" מביאה ידיעה זו "לפני כולם" ומציינת דברים שנכתבו על ידי דונלד טראמפ עצמו במכתב ששיגר לראש העיר אשקלון ,בני וקנין: "אני נרגש מהתוכניות להקמת מרכז גולף ברמה בינלאומית, צמוד לים התיכון,בעירך היפה. יש לי חיבה רבה למדינת ישראל ואזרחיה ואני מאמין כי ישראל ראויה להיות כלולה ברשימת הקהילות שמארחות את מרכזי הגולף של טראמפ".

שלומית צור כותבת ב"גלובס" כי אחרי שנים של עיכובים בתוכנית לשיווק קרקע בת 840 דונם, המיועדת להקמת כפר גולף סמוך לחוף הים באשקלון  – עומד מינהל מקרקעי ישראל לאשר בעוד חודש את מתווה התוכנית לקראת שיווק הקרקע.

ל"גלובס" נודע כי המתעניין הבולט לרכישת הקרקע הזו הוא המיליארדר דונלד טראמפ.

מדובר בקרקע בחלק הצפוני של שכונת ברנע באשקלון, צמוד לשמירת הטבע ניצנים. הקרקע מוגדרת "פארק נופש חופי". ומקודמת  עליה תוכנית להקמת  כפר גולף עם מתחם גולף בעל 18 גומות. עוד נכתב ב"גלובס" כי על קרקע זו מתוכננות לקום 650 יחידות נופש מלונאיות, מרכז קונגרסים, קאנטרי קלאב ושטחי מסחר.

 בידיעה של שלומית צור נמסר עוד כי בחודשים האחרונים הגיעו לאשקלון נציגיו של טראמפ ובחנו את השטח והתוכניות החלות עליו. לאחר מכן שיגר  דונלד טראמפ  מכתבו הנ"ל לראש העיר אשקלון בני וקנין.

התוכנית מקודמת במסגרת תמ"א 39, תכנית מתאר ארצית למרחב ניצנים וצפון אשקלון שאושרה ב-2005 כחלק מהערבות המדינה לקליטת מפוני גוש קטיף. תכנית זו כוללת תכנון של שטח בן 40 אלף דונם בין אשדוד לאשקלון – ככתוב ב"גלובס".

התוכנית להקמת מרכז הגולף התעכבה במשך שנים רבות בשל מחסור ביזמים העוסקים במתחמי גולף בישראל ואי מציאת פתרונות למימון העלויות הגבוהות הצפויות כתוצאה באחזקת מרכז גולף בעיקר בהשקיית הדשאים הגדולים.

ל"גלובס" נודע כי בעוד חודש יובא מתווה התוכנית לאישור מינהל מקרקעי ישראל ולאחר מכן צפוי פרסום המכרז לשיווק הקרקע. בכתבה צויין כי מזג האוויר הנפלא של אשקלון בכל חודשי השנה יאפשר הפעלת מרכז הגולף לכשיקום בכל ימות השנה.

 בני וקנין ראש העיר אשקלון ציין לעיתון כי לאחר העיכובים הרבים בקידום התוכנית , קיים קידום משמעותי לאישור התכנית על ידי משרד התיירות. ראש העיר מסר ל"גלובס" כי הגיע לעורך דינו של טראמפ שהגיע לאשקלון ובדק את הפרויקט. ודונלד טראמפ הביע עניין בקרקע ותוכניתה.

———- 

הידיעה  הבלעדית של גלובס, זכתה לפרסום רחב באשקלון – דבר שהביא  את מגזין  "תיירות דרום" להביא לידיעת גולשי  אתר התיירות האזורי, תוך ציון מקורותיה כמתבקש.